Pierwszy dzień jesieni w grupie Słoneczka

„Z wielkim koszem idzie jesień po lesie.
Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?”
Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku stwarzająca mnóstwo okazji do poznawania otaczającego świata.
25 września dzieci z grupy Słoneczka świętowały Pierwszy Dzień Jesieni. Kto by pomyślał, że przedszkolaków odwiedzi sama Pani Jesień z koszem swoich jesiennych darów…. Aby bliżej poznać nową porę roku Pani Jesień się przedstawiła, pokazała dary, które ze sobą przyniosła a żeby wszystkie nowe wiadomości dobrze się utrwaliły porozmawiała z dziećmi o cechach charakterystycznych dla Jesieni i co zmienia się w przyrodzie. Dzieci wspólnie wykonały jesienny ,,szal „ dla Pani Jesieni. Każdy przedszkolak czynnie uczestniczył we wspólnych zabawach oraz zajęciach . Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!