W dniu 27 kwietnia 2023r. w Publicznym Przedszkolu w Maciejowicach odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków pt. „Zwierzęta zwykłe i niezwykłe”. Organizatorami konkursu było Publiczne Przedszkole w Maciejowicach.
W konkursie wzięło udział 20 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych, I kategoria – dzieci 3-4 letnie, II kategoria – dzieci 5-6 letnie.
Głównymi celami konkursu było rozbudzanie u dzieci zainteresowania dziecięcą literaturą, uwrażliwianie na słowo poetyckie, rozwijanie zdolności recytatorskich, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze oraz promowanie młodych talentów.
Laureaci VI Gminnego Konkursu Recytatorskiego Przedszkolaków:
I kategoria wiekowa 3-4 latki:
I miejsce – Helena Kalbarczyk
II miejsce – Gabriela Tywanek
III miejsce – Alicja Kurach
wyróżnienia:
Antonina Kurach i Julia Kowalczyk
II kategoria wiekowa 5-6 latki:
I miejsce – Ada Sitnik
II miejsce – Hanna Kondej
II miejsce – Antoni Pacyk
wyróżnienia:
Klaudia Ragus i Ignacy Rzepecki
Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród.