Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

Dnia 28. 04. 2023r. w Publicznej szkole Podstawowej w Samogoszczy odbył się apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie klas I-VIII, dzieci z oddziałów przedszkolnych, dyrekcja oraz nauczyciele. W programie artystycznym wystąpili uczniowie klas V i VI. Nad ich przygotowaniem czuwały panie wychowawczynie Mariola Jakubczak i Alina Jaskulska.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie przybliżyli wydarzenia historyczne, które doprowadziły do uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Nie zabrakło także wierszy przeplatanych patriotycznymi piosenkami oraz refleksji, co znaczyły dawniej i co teraz znaczą pojęcia Wolność, Naród, Ojczyzna.
Od 2004 roku w przededniu Dnia Konstytucji obchodzimy Dzień Flagi Narodowej. Na zakończenie występu uczennice wykonały taniec z flagami.
Za przygotowanie apelu opiekunkom i uczniom podziękowała pani dyrektor Barbara Makowska.
Cała społeczność szkolna pogratulowała księdzu proboszczowi Bogusławowi Filipiukowi powołania na kanonika do Kapituły Kolegiackiej pw. Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie.
Na zakończenie Rada Rodziców wręczyła uczniom nagrody za zdobycie czołowych miejsc w Konkursie Wielkanocnym. Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i słodkości . Wyróżniono również uczniów biorących udział w konkursie czytelniczym zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.