Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

Tradycyjnie cała społeczność szkolna 1.09. zebrała się o godz. 8.00 w kościele parafialnym, aby uczestniczyć w mszy św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Na mszę przybył poczet sztandarowy, przedstawiciel organu prowadzącego pan Sebastian Kieliszek- sekretarz Gminy Maciejowice, pani dyrektor Barbara Makowska, pani wicedyrektor Joanna Mikulska, nauczyciele, uczniowie i rodzice. ks. Bogusław Filipiuk podkreślił, że dzisiaj każdy ma nadzieję, iż ten nowy rok szkolny będzie pomyślny, jednak mogą pojawić się niepowodzenia, które należy pokonywać, bo one także są potrzebne. Przed nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, której efekty zobaczymy na zakończenie roku szkolnego. Ksiądz Bogusław na zakończenie życzył dużo cierpliwości, wytrwałości i sukcesów w pracy i nauce.
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole na sali gimnastycznej. Jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Barbara Makowska. Powitała wszystkich przybyłych, szczególnie gorąco uczniów klasy pierwszej, którzy rozpoczynają naukę w murach naszej szkoły oraz nauczycieli, którzy podejmują pracę w naszej placówce. Pani dyrektor przedstawiła przydział wychowawstw oraz sal lekcyjnych dla poszczególnych klas. Poinformowała o trwającej modernizacji budynku szkoły i wynikających z niej utrudnieniach oraz konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Pan Sebastian Kieliszek w swoim wystąpieniu powiedział, że celem prac remontowych jest poprawa warunków pracy i nauki oraz że na wszystkie działania są zapewnione środki finansowe. Na koniec życzył, aby wysiłek uczniów, nauczycieli i rodziców był nagrodzony dobrymi wynikami na świadectwach i egzaminie .
Pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek obwieścił, że uczniowie powinni udać się na spotkania z wychowawcami , czyli na ostatnią część uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23.