Zajęcia w ramach realizacji projektu "Uniwersytety Ludowe"

Od kwietnia 2022 r. nauczyciele wraz z uczniami realizują zajęcia z projektu „Uniwersytety Ludowe” Fundacja Instytut Rzeczypospolitej im. Pawła Włodkowica https://www.facebook.com/instytutRp. Projekt ten zakłada prowadzenie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów z zakresu dowolnie wybranych przez szkołę przedmiotów. W naszej szkole uczniowie klas I-VIII uczęszczają na zajęcia: Wokół matematyki, Wyzwania matematyczne, Moja przyszłość, Przed ważnym egzaminem, Kultura, media i ja, Kreatywnie i aktywnie z matematyką, Przyjazna matematyka, Przyszli poloniści, Plakaty polonistyczne, Przyszłość z językiem rosyjskim, Chemia i Fizyka wokół nas, Zajęcia plastyczne, Zajęcia artystyczne, Zajęcia polonistyczno-artystyczne. Jest to znakomita forma nauki poprzez zabawę oraz działanie. Zajęcia te realizowane są od kwietnia do czerwca.
22 maja 2022 r. Pani Dyrektor Barbara Makowska uczestniczyła w oficjalnym spotkaniu z Panem Krystian Jaworski Prezesem Fundacji , Panią Elżbieta Woźniak-Sionek Koordynatorem ds. kontaktów z samorządami oraz Panią Marceliną Kozubek Koordynatorem ds. Młodzieży Fundacji Słoneczna Strona Ulicy w sprawie organizacji projektu. Dziękujemy za możliwość realizacji projektu organizatorom oraz Panu Tomasz Kwiatkowski Wójtowi Gminy Maciejowice i Pani Beata Rulak-Fryc Zastępcy Wójta Gminy Maciejowice.
Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Uniwersytetów Ludowych na lata 2020-2030".