Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej pt. "Wolna Piosenka"

Tradycja patriotyczna społeczności szkolnej została podtrzymana uczestnictwem w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Reprezentanci szkoły stawili się na kolejnym Gminny Festiwalu Piosenki Patriotycznej "Wolna Piosenka", który odbywał się na maciejowickim rynku.
Na scenie wystąpił zespół "Wesołe nutki" z kl. I, w składzie: Oliwia Brojek, Maria Dudka, Alicja Zaręba pod opiekę Pani Krystyny Kalbarczyk. Dziewczęta wyśpiewały drugie miejsce w kategorii zespół. Z kl. III, pod opieką Pani Małgorzaty Granis, na scenie pojawiły się: Marta Roszak, Nikola Suszek i Maja Pracz. Trzecioklasistki także stanęły na podium - Marta Roszak wyśpiewała pierwsze miejsce, a Nikola Suszek drugie. W kategorii wiekowej solistów klas IV-VI, drugie miejsce zajęła Amelia Pracz z kl. VI, a trzeci na podium był Sebastian Grzebalski z kl. V, przygotowany do występu przez Panią Alinę Jaskulską. W konkursie wzięły udział również uczennice z kl. VIII -Zuzanna Grzebalska z kl. VIIIB oraz Adrianna Pielak z kl. VIIIA, która zdobyła pierwsze miejsce. W kategorii zespołowej zaśpiewały także reprezentantki kl. VI - Zuzanna Brojek, Amelia Choim oraz Julia Boiko. Uczennice z klas IV-VIII przygotowała do występu Pani Joanna Mikulska. Gratulujemy wszystkim wygranym i uczestnikom Konkursu.
Udział w tym wydarzeniu był kolejną lekcją patriotyzmu i tradycji. Po zakończonych występach reprezentanci klas VIII. wraz z Panią Dyrektor Barbarą Makowską i Panią Wicedyrektor Joanna Mikulską zatańczyli poloneza w parku maciejowickim, którego w pierwszej parze poprowadził Pan Wójt Gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski.