"Poznaj Polskę"

Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego została zakwalifikowana do udziału w przedsięwzięciu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę".

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienia procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i pozwoli urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru. Szkoła otrzymuje środki na dofinansowanie wyjazdów do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach programu „Polski Ład”.

Kwota otrzymanego dofinansowania dla naszej szkoły wynosi – 29 916,00 zł.

Wkład własny - wpłaty rodziców - 16 244,00 zł.

Całość przedsięwzięcia to 46 160,00 zł.

Do końca roku szkolnego 2021/2022 nasi uczniowie wezmą udział w następujących wycieczkach:

klasy I – III dwie wycieczki jednodniowe:

1. - Centrum Nauki Kopernik

- Zamek Królewski

Całkowity koszt wyjazdu: 6 145 zł

2.  - Wilanów

- Ogród Botaniczny

Całkowity koszt wyjazdu: 7 000 zł

klas IV- VIII

1. jednodniowa

-  Wilanów

- Centrum Nauki Kopernik

Całkowity koszt wyjazdu: 6 515 zł

2. trzydniowa

1) Muzeum Wody Hydropolis

2) Hala Stulecia Wrocław

3) Panorama Racławicka

4) Ogród Botaniczny Wrocław

5) Zamek Książ Wałbrzych

6) Stara Kopalnia Wałbrzych

Całkowity koszt wyjazdu: 26 500 zł

Środki przyznane przez Ministra Edukacji i Nauki na zaplanowane wyjazdy stanowią 80% całkowitego kosztu wycieczki, pozostałe 20% to wkład własny rodziców.