Narodowe Czytanie 2021

NARODOWE CZYTANIE 2021????
4 września odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Tegoroczna lektura "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej przedstawia historię rozgrywającą się w mieszczańskim domu początku XX wieku. Nazwisko bohaterki sztuki na stałe zagościło w polszczyźnie - dulszczyzna to określenie kołtuństwa, mieszczańskiej hipokryzji i ciasnoty poglądów, połączonej z wysokim mniemaniem o własnych walorach moralnych.
Razem z nami czytali:
AKT I
Publiczna Szkoła Podstawowa w Maciejowicach
Pani Anna Misiak i uczniowie: Róża Rulak, Ola Filipowicz, Weronika Wojenka, Wiktoria Pawelec, Antek Mądry, Artur Szczygielski.
AKT II
Zastępca Wójta Gminy Maciejowice Pani Beata Rulak-Fryc, Sekretarz Gminy Pan Sebastian Kieliszek, Pani Agnieszka Boryń nauczyciel Publicznego Przedszkola w Maciejowicach, Pani Sylwia Szczepaniak, Pani Monika Staręga.
AKT III
Publiczna Szkoła Podstawowa w Samogoszczy
Pani Barbara Makowska - dyrektor szkoły, Pani Joanna Mikulska - wicedyrektor szkoły, uczniowie: Zuzia Grzebalska, Magdalena Zaręba, Amelka Kondej, Szymon Śmieciuch, Ania Pokorska, Magda Sękulska i Gabrysia Gronek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym????????????, a także słuchaczom za czerpanie radości z bycia razem przy wspólnej lekturze.????