Dzień Patrona - konkurs

Dzień Patrona 2020

1 czerwca – podwójne Święto dla całej społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy. Tego dnia, świętując radośnie Dzień Dziecka, nie zapominamy o dniu urodzin Naszego Patrona ks. Jana Twardowskiego. W tym roku Dzień Patrona Szkoły różnił się od poprzednich. Z racji obowiązkowej nauki zdalnej nie mogliśmy spotkać się wszyscy razem i gromadnie wyśpiewać słów hymnu…Chcemy iść śladem Stwórcy…Jednak nikt z Nas nie zapomniał o powadze dnia wybranego na Dzień Patrona szkoły w Samogoszczy. Wychowawcy wszystkich klas przypomnieli życiorys i dorobek literacki księdza Jana, zachęcając uczniów do obejrzenia ciekawych prezentacji, filmów, reportaży. Uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne pt. Mój Patron miłośnik przyrody. Klasy IV-VI pracowały nad portretami ks. Jana, natomiast zadaniem najstarszych klas VII-VIII było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej słowami pieśni szkoły. Dziękujemy wszystkim artystom za cudowne prace i zaangażowanie w powierzone zadanie. Zachęcamy do oglądania prac w galerii zdjęć.

W tym szczególnym, trudnym czasie powtarzajmy razem…. Śmiało kroczymy krętą ścieżką życia, z wdzięcznością mądrość czerpiemy znów, bo podpowiada jak żyć z ukrycia, Wielki Poeta małych słów.

Z czerpania tej mądrości wierzmy w to, że następne świętowanie Dnia Patrona będzie tradycyjnie gromadne.