SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS VI. I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii. 26.11.2019

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

DLA UCZNIÓW KLAS VI.

I Ty możesz zostać Mistrzem Ortografii

„Źle mówić lub pisać – to znaczy krzywdzić swoją mową tych wszystkich, którzy ją budowali. Język smuci się, choruje, gdy ludzie źle o nim mówią lub piszą”.

Janusz Korczak

W roku 2019/2020 w naszej szkole realizowany jest program innowacji pedagogicznej Dbajmy o poprawną polszczyznę. Jedną z form realizacji programu był Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas VI, który 26 listopada 2019r. o godz.9.50 otworzyła Pani Dyrektor Mariola Jakubczak. Do ortograficznych zmagań, w drodze klasowych eliminacji, przystąpiło sześć uczennic. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda ze słuchu oraz wykonaniu dziesięciu  różnorodnych ćwiczeń , które wymagały wykazania się znajomością  i zastosowaniem wybranych zasad ortograficznych .  Szóstoklasistki uzyskały następujące wyniki punktowe:

•             Gabriela Gronek kl. VIB – 78/100

•             Lidia Krupa kl. VIA - 73/100

•             Magdalena Sękulska kl. VIA, Weronika Płatek kl. VIB – 71/100

•             Aleksandra Sitnik kl. VI A - 70/100

•             Amelia Olechowska 57 /100

Uczestnicy Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas VI. otrzymają dyplomy, laureaci trzech pierwszych miejsc nagrody oraz tytuły Szkolnych Mistrzów Ortografii. Wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas apelu podsumowującego I semestr nauki w roku szkolnym 2019/2020. Dziewczętom, biorącym udział w Konkursie, serdecznie gratulujemy zaangażowania,  życząc dalszych sukcesów.

Organizatorami konkursu były panie uczące języka polskiego: Joanna Mikulska, Zofia Bąk.