Wycieczka do Warszawy 19.02.2018

Dnia 19 lutego  2018 roku odbyła się wycieczka do Warszawy dla 41 uczniów klas VII i kl. II i III gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Samogoszczy pod opieką wychowawców : p. Wioletty Krupy, p. Aliny Jaskulskiej, p. Bożeny Gazda-Sączały oraz pani vice dyrektor  p. Zofii Bąk. Pierwszym punktem wycieczki był film ,,Cudowny Chłopak”  w Cinema City w Promenadzie. Film miał ogromne walory wychowawcze, uczył tolerancji i empatii. Niezwykle wzruszająca opowieść o małym chłopcu, który styka się z brutalnością tego świata, jaką jest dyskryminacja inności, odrzucenie rówieśników i  pozorna przyjaźń. Po filmie uczniowie mieli czas wolny na zwiedzanie centrum handlowego i posiłek  w miejscowych punktach gastronomicznych. Około godz. 15.00 przejechaliśmy do Stadionu Narodowego, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił na ogromnym lodowisku przy dźwiękach muzyki. Zabawa była wyśmienita. Nikt  nie narzekał na nudę. Około godziny 19.00 autokar dotarł do szkoły w Samogoszczy. Kierownikiem wycieczki była p. Wioletta Krupa.