II Szkolny Konkurs Recytatorski w Językach Obcych. 08.02.2018

II Szkolny Konkurs Recytatorski w Językach Obcych. Temat przewodni ,,O przyjaźni lirycznie’’.

W dniu 8 lutego 2018 roku o godz. 9.50 odbył się w naszej szkole II- gi Szkolny Konkurs Recytatorski  w Językach Obcych. Tegorocznym motywem przewodnim recytowanych utworów była PRZYJAŹŃ.  Celem konkursu było:

- rozwijanie i wspieranie zdolności recytatorskich;
- upowszechnianie poezji i kultury  krajów anglojęzycznych i rosyjskojęzycznych;

- zainteresowanie nauką języka obcego;

- rozwijanie kreatywności uczniów.
Do konkursu przystąpiło 12 uczniów.

Czworo spośród nich zaprezentowało utwory w języku rosyjskim, a pozostali w języku angielskim. Opanowanie tak dużej ilości tekstu w języku obcym ( dla klas I-III psp 100 słów; IV-VI 150 słów; VIII II- III PG 200 słów) zrobiło ogromne wrażenie na widzach konkursu. Na widowni zasiadła cała społeczność szkolna dopingując gorąco każdego uczestnika. Konkurs poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego –Dominika Sitnik.

Jury  i organizatorzy w jednym:

1. Wioletta Krupa - nauczyciel języka angielskiego
  2. Joanna Mikulska – nauczyciel języka polskiego
  3. Magdalena Pokorska - nauczyciel języka angielskiego i rosyjskiego - przewodnicząca JURY

wyłonili następującą listę zwycięzców:

kategoria – klasy I-III PSP

I miejsce- Wiktor Krupa, ucz. klasy III

II miejsce- Weronika Szeląg, ucz. klasy III

kategoria – klasy IV-VI  PSP

I miejsce- Michał Zaręba, ucz. klasy VI

II miejsce- Lidia Krupa, ucz. klasy IVA

III miejsce –Anna Pokorska, ucz. klasy IVA

kategoria – klasy VII i II-III PG

I miejsce- Urszula Rzepecka, ucz. klasy VII

II miejsce- Patrycja Procek, ucz. klasy II

III miejsce – Aleksandra Kondej, ucz. klasy II

Wyróżnienie otrzymali:

Magdalena Zaręba, ucz. kl. IVA.

Szymon Śmieciuch, ucz. kl. IVA

Karolina Paziewska, ucz. kl. V

Wiktoria Matysiak, ucz. kl. V

Wszyscy laureaci i wyróżnieniu uczniowie otrzymali dyplomy z motywem przyjaźni oraz nagrody książkowe ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

W czasie obrad jury, widzowie mogli obejrzeć prezentację o przyjaźni. Po uroczystym wręczeniu nagród, p. Dyrektor Mariola Jakubczak,  pogratulowała zwycięzcom zachęcając przy tym do aktywnego uczestnictwa w konkursach pozostałych uczniów naszej szkoły.