Powiatowy program profilaktyczno-edukacyjny 27.10.2017

Powiatowy program profilaktyczno-edukacyjny

27 października 2017 w sali kinowej CSIK w Garwolinie odbył się finał programu profilaktyczno-edukacyjnego z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz związanych ze współuzależnieniem od alkoholu pod nazwą ALKOHOLOWI MÓWIMY NIE, organizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego. Program obejmował: spotkania warsztatowe z zakresu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych, szkolenia dla nauczycieli, pedagogów i wychowawców, konferencje dla rodziców pt. ZANIM NIE JEST ZA PÓŹNO, konkursy plastyczne o tematyce z zakresu profilaktyki, konkurs wiedzy o alkoholu i jego skutkach oraz przygotowanie przez szkoły krótkich programów artystycznych pod nazwą ALKOHOLOWI MÓWIMY NIE. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym, jak również podczas finału programu, zaprezentowali przedstawienie teatralne Po drugiej stronie pod kierunkiem pani Joanny Mikulskiej. Sześcioro uczniów klasy VII, w programie artystycznym, przedstawiło problem alkoholizmu w rodzinie i jego wpływ na życie dziecka. Występ teatralny wzbogacony został przez występ wokalny w wykonaniu dziewcząt z klasy II gimnazjum: Łucji Pyl i Weroniki Woźniak. Młodzi artyści pokazywali swoje umiejętności razem z czterema zespołami szkolnymi z powiatu garwolińskiego. Część artystyczną projektu otworzył Teatr Rękawiczka, prezentując spektakl pt. Sukces. Wszyscy uczniowie dostali dyplomy za udział w projekcie, statuetkę uczestnictwa i nagrodę książkową. Za przygotowanie grupy odpowiedzialne były panie: Anna Gugałka, Joanna Mikulska i Alina Jaskulska.