Spotkanie Opłatkowe 20.12.2016

20 grudnia 2017r. na nowo przeżyliśmy radość z przyjścia Zbawiciela na świat. Witaliśmy Boże Dziecię z Maryją i Józefem, z Aniołami , pasterzami i Królami, oraz z całym stworzeniem. Radujmy się że jesteśmy uczestnikami zbawienia, że to  do nas przychodzi Bóg, że to nam przynosi swą łaskę i miłość. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z p. Zofią Bąk, Jolantą Ukleją, Joanna Mikulską przedstawiły Bajkowe Jasełka: „ Ziarenko czułości” według scenariusza przygotowanego przez s. Alicję. Na uroczyste spotkanie opłatkowe przybyli zaproszeni goście m.in. Poseł Sejmu RP Pan Grzegorz Woźniak, zastępca Wójta Gminy p. Ryszard Brodziak,      ks. Proboszcz Bogusław Filipiuk, kierownik GOPS-u  p. Danuta Wojciechowska, radny z terenu obwodu szkoły   p. Edward Jaworski,   Gminny  Komendant Straży Pożarnej p. Stanisław Olechowski, przewodniczący Rady Rodziców p. Adam Gliwka,  koło gospodyń „Podłężanki”.  Przybyli także  emerytowani pracownicy szkoły oraz  rodzice i wielu mieszkańców okolicznych miejscowości.

Ziarenko czułości?... cóż to takiego? to odrobina czasu, życzliwy gest, dobre słowo,  przyjazne  spojrzenie, maleńki dar ofiarowany drugiemu.   Do Jezusa przyszły postacie bajkowe: Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Pinokio, Jaś  i Małgosia, Pszczółka Maja, Calineczka, Sierotka Marysia, Smerfetka, Czerwony Kapturek.  W tę nadchodzącą świętą noc Miłości, noc Przebaczenia, noc, kiedy Bóg się rodzi, moc truchleje, życzymy wszystkim gościom i pracownikom naszej szkoły Błogosławieństwa Bożej Dzieciny  na każdy dzień Nowego Roku. Niech narodzone Dzieciątko ześle Wam łaskę zdrowia, nadziei i spokoju wewnętrznego, a Święta niech będą prawdziwym duchowym, chrześcijańskim przeżyciem  i spełnieniem nieustannego dążenia człowieka do szczęścia.