Warsztaty Green Go 17.01.2017

Warsztaty GreenGo

17 stycznia 2017 roku uczniowie klasy I gimnazjum wzięli udział w warsztatach w ramach „Projektu GreenGo”,którego celem jest podniesienie świadomości uczniów w zakresie roli zielonej infrastruktury.

Przy pomocy internetowej aplikacji mapowej geoportalu GreenGo uczniowie wcielając się w rolę „pracowników gminy” analizowali i planowali zieloną infrastukturę i ochronę środowiska.Sprawdzali podane obszary pod kątem rozmieszczenia elementów zielonej infrastktury,sprawdzali czy tworzą spójną sieć i weryfikowali potencjalne zagrożenia dla zielonej sieci.Tworzyli lokalą bazę zielonej infrastruktury uwzględniając jej elementy tkj.zadrzewienia śródpolne miedze,oczka śródpolne,rowy melioracyjne i cieki.Sprawdzali i uzupełniali bazę danych w oparciu o ortofotomapę i dane topograficzne.Poprzez udział w zajęciach uczniowie  w ciekawy  sposób  podnieśli swoją wiedzę na temat roli zielonej infrastruktury i sposobów jej zrównoważonego kształtowania na terenach wiejskich.