25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - Samogoszcz 15.01.2017

XXV FINAŁ WOŚP w Samogoszczy

Już od ćwierćwiecza, mimo mroźnej aury, jedna niedziela w styczniu  rozpala serca Polaków i skłania do dobroczynności. Cel zawsze jest ten sam – to pomoc najbardziej słabym i potrzebującym. W niedzielę 15 stycznia odbył się również  XXV Finał WOŚP w miejscowości Samogoszcz.

Dlaczego tak chętnie większość z nas wrzuca pieniądze do puszek wolontariuszy oraz bierze udział w licytacjach? Istnieje naprawdę duża szansa na to, że w przypadku konieczności pobytu w szpitalu, natkniemy się na czerwone serduszko zdobiące sprzęt służący do diagnozy czy badań. Świadomość tego, jak bardzo potrzebne są te pieniądze dla wsparcia medycyny i lecznictwa w Polsce, wyzwala w ludziach wielką siłę i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dlatego, już po raz trzeci, wolontariusze z  Zespołu Szkół w Samogoszczy dołączyli do Finału WOŚP, by zbierać pieniądze, za które zostanie kupione wyposażenie medyczne przeznaczone dla dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Sztab  utworzony przez Opiekuna Samorządu Uczniowskiego  Gimnazjum Magdalenę Pokorską  składał  się z 15 wolontariuszy posiadających identyfikator WOŚP oraz 25 wolontariuszy posiadających tzw. identyfikator sztabowy. Grupa składała się z następujących wolontariuszy i opiekunów:

OPIEKUN: P. WIOLETTA KRUPA

9. CEZARY WINEK
  10. ANDRZEJ PRACZ
  11. MAGDALENA PYZA

Uczniowie kwestowali od godz. 8.40 do 16.00 w dwóch miejscach: przy sklepie Aleks i przy Kościele p.w. Świętej Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy. Wielu z nich samodzielnie przygotowało kolorowe  pierniki lub inne ciastka  z napisem WOŚP,  zakupiło cukierki, lizaki czy też dodatkowo ozdobiło balony.  Dzięki  wytrwałości wolontariuszy, opiekunów, pomocy rodziców oraz hojności ludzi, których spotkaliśmy  udało się nam zebrać wyższą kwotę niż w ubiegłym roku : 4115 zł i 96gr! Pieniądze zostały policzone dzięki zaangażowaniu członków komisji rozliczeniowej: p. Jolanty Ukleji, p. Zofii Bąk i p. Bożeny Gazdy-Sączały.  Pieniądze zostały przekazane  przez Szefa Sztabu – Magdalenę Pokorską  na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  i  bezpośrednio odebrane przez konwój w dniu. 15.01.2017r.

Dzięki pomocy rodziców, p. Wiesława Konopki, p. Edyty Sitnik, p. Barbary Cholewy, p. Sylwii Kondej, p. Ewy Cholewy, p. Renaty Gliwki, p. Renaty Pyzy, p. Edyty Parol, p. Marzeny Zychory i p. Agnieszki Bulikowskiej  wolontariusze mieli zapewnione posiłki. Dziękujemy rodzicom za tak ogromne zaangażowanie. Jesteśmy również bardzo wdzięczni za serce, jakie okazał nam ksiądz proboszcz Bogusław Filipiuk i p. Marek Grzebalski.

Po ciężkim i długim dniu pracy w wolontariacie  wraz z wychowawcami klas gimnazjalnych p. Aliną Jaskulską, p. Marzeną Gładysz i p. Bożeną Gazdą- Sączałą udaliśmy się na ,, Światełko do nieba'' do Gimnazjum w Maciejowicach, aby  uczestniczyć w licytacji, dyskotece i  pokazie fajerwerków zorganizowanym przez sztab w Maciejowicach.