Wycieczka do Garwolina 18.01.2017

W dniu 18.01.2017r. odbyła się wycieczka uczniów z klas IV-VI PSP  do Garwolina. Grupa liczyła 46 osób. Uczniowie byli pod opieką p. Zofii Bąk, p. Joanny Mikulskiej, p. Agnieszki Poświaty  i p. Jolanty Uklei.

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Garwolinie, gdzie postanowiliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie „Co się dzieje z mlekiem?”. Należy nadmienić, że wśród rodziców uczestników wycieczki są hodowcy krów, a nasi uczniowie są uczestnikami akcji „SZKLANKA MLEKA”. Oprowadzający nas emerytowany nauczyciel zawodu bardzo skrupulatnie, a jednocześnie przystępnie przedstawił nam odpowiedź na zadane pytanie. Mogliśmy z bliska obserwować proces powstawania z mleka jego przetworów. Na koniec uczniowie otrzymali po dwa przetwory wytwarzane w garwolińskiej mleczarni.

Kolejnym etapem był posiłek w restauracji Mc Donald's.

Ostatni punkt naszego wyjazdu dostarczył uczniom wielu doznań oraz refleksji dotyczących własnych zachowań. Spektakl wystawiony przez aktorów teatru ARTENES z Wrocławia w bardzo ciekawy sposób promował takie wartości jak:

-  tolerancja,empatia i zrozumienie dla innych, zwłaszcza słabszych;

-  odpowiedzialność za własne czyny;

-  świadomość tego, że nawet pozornie drobne przewiny mogą prowadzić do poważnych następstw.

Spektakl uczniowie obejrzeli z dużym zainteresowaniem, w drodze powrotnej wyrazili bardzo pozytywne opinie.

Wszyscy uznali wyjazd do naszego powiatowego miasta za bardzo udany.