Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne Siedlce 16.09.2016

Dnia 16.09.2016 roku w Siedlcach odbyły się Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne, w których uczestniczyła Szkoła Podstawowa w Samogoszczy. Trzynastu podopiecznych naszej szkoły startowało w konkurencjach takich jak biegi na 100 i 600m., skok w dal, skok wzwyż i pchnięcie kulą.
          Po złoty medal w klasyfikacji chłopców klas szóstych w skoku wzwyż z wynikiem 130 cm sięgnął Karol Sinik.
          W klasyfikacji dziewcząt klas szóstych na trzecim miejscu z brązowym medalem i wynikiem 125 cm znalazła się Katarzyna Sekulska.
         Mateusz Jurek uzyskując wynik 8.98m w pchnięciu kulą o masie 3 kg w klasyfikacji chłopców klas szóstych zapewnił sobie I miejsce i złoty medal.
         W pchnięciu kulą dziewcząt klas szóstych Alicja Szeląg uzyskała wynik 7.80m co uklasyfikowało ją na 3 miejscu i zapewniło brązowy medal.
          W Międzynarodowych Zawodach Lekkoatletycznych wzięło udział wiele szkół.  Szkoła Podstawowa w Samogoszczy zajęła 5  miejsce w kategorii drużynowej . Odpowiedzialna za przygotowanie grupy sportowców była Bożena Klimek.