Program profilaktyczny z udziałem Gabriela Fleszara 14.09.2016

14.09.2016 Program profilaktyczny z udziałem Gabriela Fleszara

14.09.2016r. ze swoim koncertem muzycznym gościł w naszej szkole muzyk rockowy  Gabriel Fleszar. Utworem „Kroplą deszczu (namaluję Cię…)” rozpoczął autorski program profilaktyczny skierowany do młodzieży gimnazjalnej i starszych klas szkoły podstawowej  o wymownym tytule - „Wolności oddać nie umiem”.

Celem programu była profilaktyka uzależnień oraz promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od używek. Muzyk rockowy opowiedział młodzieży o ludziach, którzy wpadli w pułapkę uzależnień i przegrali swoje życie. Zaprezentował swoje utwory muzyczne.
Fleszar tłumaczył o zgubnych skutkach zażywania środków uzależniających, przestrzegał, że używki to droga donikąd. Podkreślał, że wolny człowiek to ten, który trzeźwo patrzy na świat i świadomie kieruje swoim życiem, bo każde uzależnienie ogranicza tę wolność  i niszczy wszystko. Puentą spotkania było stwierdzenie, że każdy człowiek, niezależnie od wieku, jest odpowiedzialny za własne życie.

Koncert zakończył utworem zespołu Chłopcy z Placu Broni – „Kocham wolność (Wolności oddać nie umiem)”.

Gabriel Fleszar gościł w naszej szkole po raz drugi. Takie spotkania prowadzi już od pięciu lat. Jego program spotyka się z pozytywnym odzewem wśród młodzieży. Uczniowie często piszą do niego na jego publicznym profilu na Fecebooku dziękując artyście, ale też dzieląc się swoimi problemami. Jak sam zapewnia, żadna wiadomość nie pozostaje bez odpowiedzi. Muzyk często powtarza, że dla niego sukcesem już będzie, że nie tyle, zdoła ustrzec kogoś przed samym nałogiem, ale jeżeli ten ktoś dzięki jego historiom, postanowi opóźnić swoje pewne inicjacje.