Stres może towarzyszyć wszystkim: dorosłym i dzieciom. Szkoła nie jest pozbawiona sytuacji stresujących.  Towarzyszy uczniom w różnych sytuacjach, takich jak sprawdziany, klasówki ale też podczas wystąpień publicznych – na akademiach czy innych uroczystościach szkolnych.

15.05.2018r. w klasie V odbyły się warsztaty z zakresu radzenia sobie ze stresem, pt. „STRES. JAK SOBIE Z NIM RADZIĆ?”  Uczniowie poznali metody radzenia sobie ze stresem, poznali też narzędzia, dzięki którym bardziej mogą zrozumieć własne reakcje i znaleźć drogę do efektywniejszej kontroli własnych emocji.

Dzięki warsztatom uczniowie poznali źródła stresu, zrozumieli mechanizmy jego powstawania, zdobyli  wiedzę na temat narzędzi ułatwiających kontrolę własnych reakcji w sytuacjach stresowych, które mogą przełożyć na konkretne działania w ich życiu. Dowiedzieli się, jaki wpływ mają trudne emocje na zdrowie.

Podczas warsztatów trener poruszyła tematy związane z sytuacjami stresowymi, których doświadczamy w życiu codziennym. Warsztaty prowadzone przez psychologa uczyły młodzież  wykonywać ćwiczenia, które ułatwią kontrolę nad emocjami, dzięki którym każdy uczeń zacznie lepiej sobie z nimi radzić.