Mikołajkowy wyjazd do stolicy 06.12.2017

Mikołajkowy wyjazd do stolicy

Kto z Nas nie lubi dostawać prezentów w dniu św. Mikołaja? Oczywiście, każdy cieszy się, kiedy druga osoba podaruje Nam prezent. W tym roku uczniowie klas IV-VI naszej szkoły świętowali mikołajki podczas wycieczki do Warszawy. 6 grudnia o godz.8.00 grupa 57-miu uczniów wraz z opiekunkami: p. Magdą Pokorską, Asią Mikulską, Agnieszką Poświatą, Jolą Ukleją i Zofią Bąk ruszyła do stolicy. Program wycieczki obejmował:

• warsztaty historyczno-praktyczne pt. Jak odbudowano Warszawę? w Domu Spotkań z Historią: uczniowie oglądali prezentację i fragmenty filmów ukazujące zniszczoną Warszawę i jej odbudowę po drugiej wojnie światowej, odpowiadali na pytania prowadzącej zajęcia  dotyczące powstania warszawskiego, wykonywali  grupowy projekt praktyczny – Odbudowa warszawskich kamienic, wykorzystując dostępne materiały plastyczno-techniczne;
  • spacer ulicą Krakowskie Przedmieście i Starym Miastem  ze zwróceniem uwagi: na budynek Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Prezydenta, pomnik Adama Mickiewicza, Zamek Królewski, jak również świąteczne dekoracje miasta;
  • seans filmowy w kinie Cinema City w CH Galeria Północna: grupa obejrzała pełen ciepła i wzruszeń film pt. Coco, którego fabuła rozgrywa się w czasie meksykańskiego Dnia Zmarłych. Młody chłopiec Miguel marzy o karierze muzyka, jednak w wyniku pewnej traumy z przeszłości jego rodzina bardzo sceptycznie podchodzi do pasji związanej z graniem i śpiewaniem. Miguel postanawia jednak walczyć o swoje, kierując się radami, które zawsze powtarzał jego idol, Ernesto de la Cruz. Chłopiec decyduje się wziąć udział w konkursie talentów. W tym celu kradnie gitarę swojego ulubionego piosenkarza. W ten sposób trafia do Krainy Zmarłych. Tak rozpoczyna się jego wielka przygoda, w której wspierać go będzie poznany na miejscu Hector. Podczas filmu, można było cały czas podziwiać meksykański folklor, muzykę i tradycję.  W kinie czekała nas jeszcze niespodzianka, ponieważ z okazji mikołajek do  filmu  Coco dostaliśmy świąteczne wydanie filmu Kraina Lodu. Z tego powodu seans się przedłużył, jednak była to porządna dawka wspaniałych emocji, po których zaspokoiliśmy pragnienie i głód w wybranych punktach gastronomicznych.

Po dniu pełnym wrażeń, rozrywki i kultury szczęśliwie wróciliśmy do Samogoszczy, obdarowani od św. Mikołaja lekcją wiedzy i dobrej zabawy.