Dzień Wiosny 21.03,2018

Pierwszy Dzień Wiosny               21 marca 2018

Tradycyjnie, 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. To jedyny dzień w roku, kiedy uczniowie przejmują rządy w szkole. W tym roku zastępcami nauczycieli byli uczniowie z klasy III gimnazjalnej.

Rozpoczęliśmy apelem wprowadzającym nas w tematykę dnia. Pani dyrektor Mariola Jakubczak przekazała władzę w szkole uczniom, wręczając Piotrkowi Bulikowskiemu symboliczny klucz do szkoły. Nowy pan dyrektor przedstawił nauczycieli-uczniów, którzy w tym wyjątkowym dniu prowadzili lekcje:

p. Bożena Gazda- Sączała, p. Mariola Jakubczak                    Piotr Bulikowski -Dyrektor

p. Zofia Bąk, p. Alina Jaskulska, p. Barbara Dąbrowicz            Aleksandra Sękulska- Wicedyrektor

p. Marzena  Gładysz                            Dominika Sitnik

p. Maria Kalbarczyk -4,5 latki              Weronika Stasiak

p. Halina Glica -6latki                            Alicja Gliwka

p. Elżbieta Bożek                                    Karol Parol

p. Małgorzata Granis                             Kamil Pyl

p. Krystyna Kalbarczyk                          Tomasz Ciara

p. Magdalena Pokorska                        Eliza Konopka

p. Agnieszka Poświata                            Krystian Ćwiek

p. Joanna Mikulska                                  Natalia Guba

s. Alicja Skiba, ks. Bogusław Filipiuk         Ilona Mikulska

p. Bożena Klimek, p. Paweł Szustek        Karol Sękulski

p. Jolanta Ukleja, p. Emilia Wielgosz       Weronika Szarek

p. Wioletta Krupa, p. Monika Śmietanka  Angelika Cholewa

Następnie opiekunowie Samorządu Uczniowskiego przedstawili  uczniów, którzy biorą udział w Szkolnym Konkursie na Najciekawsze Przebranie za Panią Wiosnę.  Wszyscy byliśmy pod wrażeniem bogactwa i kolorystyki każdego stroju.

Na zakończenie odbył się apel podsumowujący, podczas którego Piotr Bulikowski podsumował  pracę nowej kadry pedagogicznej i oddał klucz Pani Dyrektor Marioli Jakubczak. Zajęcia odbyły się zgodnie z harmonogramem dnia, a nowa rada pedagogiczna zadbała również  o bezpieczeństwo w szkole. Komisja Szkolnego Konkursu na Najciekawsze Przebranie za Panią Wiosnę tj. p. Wioletta Krupa, p. Magdalena Pokorska (Opiekunowie SU) oraz Dominika Sitnik (Przewodnicząca SU)  ogłosiła następujące wyniki:

I MIEJCE ex aequo         Maja Walędzik kl. 0 (6-latki)     i   Adrianna Pielak kl. IV A

II MIEJSCE ex aequo     Tymoteusz Matysiak kl. IV B       i Sandra Wróbel  kl.0 (4-5latki)

III MIEJSCE ex aequo     Wiktoria Matysiak     kl.V           i   Zuzanna Brojek kl. II

Nagrodą dla tych  uczniów były słodkie upominki, również pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przebieg Dnia Samorządności.