Wycieczka do Centrum Kopernika kl. 0-III 15.03.2018

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Dnia 15 marca o godzinie 6:30 dzieci z klas 0-III wraz z opiekunami zebrali się aby autokarem wyjechać na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Przez godzinę dzieci oglądały wystawy stałe znajdujące się na parterze. Następnie zwiedziliśmy planetarium, gdzie przed seansem filmowym odbył się pokaz prowadzony przez prezenterów planetarium i wyświetlony film „Polaris”- to kosmiczna łódź podwodna i tajemnica polarnej nocy. „Polaris” to mądry i piękny animowany film, który poprzez wciągającą historię wprowadza pojęcie  ruchu obrotowego Ziemi, poznaje z różnymi rodzajami ciał kosmicznych.   Po filmie dzieci zjadły kanapki w kącikach wypoczynkowych i nadal poznawały różne zjawiska wśród wystaw i eksponatów. Grupy oglądały także zjawiska w „Teatrze Wysokich Napięć”. Starsze dzieci mogły wejść do „Majsterni” a na końcu  wszyscy kupili sobie upominki z CNK. Grupa autokarem podjechała do McDonald's gdzie zjadła posiłek a następnie zadowoleni o godzinie 17:00 powrócili do domu.