Magiczny kapelusz 28.02.2018

28.02.2018r. nasza szkoła kolejny raz gościła aktorów zespołu teatralnego GRUPA T z Torunia ze spektaklem „MAGICZNY KAPELUSZ”, który poruszał tematykę uzależnień, tolerancji oraz szacunku dla innych.

Dzieci nie mają uprzedzeń, są otwarte i gotowe zaakceptować świat takim, jaki jest. Jednak dzisiejsza rzeczywistość nie zawsze kształtuje dobre wzorce w młodym człowieku. Media skutecznie zaszczepiają w dzieciach uprzedzenia i przekazują negatywne stereotypowe myślenie. Coraz częściej wygląd i stan posiadania jest miarą wartości człowieka.

Inscenizacja ta, to wspaniała mieszanka edukacji z ogromną dawką humoru. W spektaklu ukazany został problem uzależnień (nikotyna, alkohol), a także poruszony został temat tolerancji, czyli zrozumienia dla ludzkiej inności oraz poszanowania poglądów innych, a na początek uszanowania niemodnego stroju koleżanki/kolegi. Poczucie odrzucenia i osamotnienie jest jedną z głównych przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Akcja oparta była na przykładzie sympatycznego słonia Tadeusza, który urodził się ze zbyt długą trąbą. Pewnego dnia dowiedział się o istnieniu magicznego kapelusza, który zmienia wygląd każdego, kto go włoży. Tadeusz nie wiedział jednak, że podstępna Helena mrówka również pragnie zdobyć ów cudowny przedmiot. W tym momencie na scenie rozpoczęła się prawdziwa przygoda. W magiczną podróż po Zaczarowanym Lesie zabrani zostali wszyscy widzowie, którzy świetnie się bawili.