Spotkanie z policjantem 08.01.2018

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów, zaprosiliśmy do szkoły  Dzielnicowego      z Posterunku Policji w Maciejowicach asp. Henryka Borynia. Spotkanie odbyło się w trzech grupach wiekowych, tj. w  klasach 0 – III, IV – VI oraz VII –III gim. Funkcjonariusz przypominał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, zwłaszcza jeśli lód pokrywa brzegi zdradliwej Wisły. Upominał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych dróg. Uczniowie otrzymali wskazówki jak bezpiecznie bawić się na śniegu. Natomiast dzieci, które pozostają w domach zostały  poinformowani o konieczności zamykania drzwi od wewnątrz  i o zakazie wpuszczania osób nieznajomych bez porozumienia się z rodzicami. Policjant przypomniał uczniom o noszeniu odblasków. Rozmawiał również  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miast, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź plecaku oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.

Wszyscy uczniowie otrzymali gadżety (odblaski, plany lekcji, opaski odblaskowe).

Spotkania przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.