Apel z okazji Święta Niepodległości 11.11.2017

Dnia 10 listopada 2017r odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach niewoli.Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy III szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum pod kierunkiem wychowawców kl. III: Krystyny Kalbarczyk i Aliny Jaskulskiej. Uroczystość rozpoczęła się     od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno- muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze oraz prezentację multimedialną. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.Uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.