Uniwersytet gimnazjalisty kl. III 14.06.2017

WYCIECZKA NA UNIWERSYTET DLA GIMNAZJALISTÓW 14.06.2017r.

W dniu 14.06.2017r. odbyła się wycieczka uczniów klasy III gimnazjum na Uniwersytet dla Gimnazjalistów, który działa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Garwolinie. W ramach zajęć na Uniwersytecie uczniowie wykonali wszystkie obowiązkowe doświadczenia
z podstawy programowej z fizyki pod opieką uczniów klasy III technikum elektrycznego. Łączyli obwody szeregowo i równolegle, elektryzowali substancje, otrzymywali obrazy w soczewkach, badali ciepło właściwe wody. Następnie obejrzeli pokazy w „Teatrze  wysokich  napięć” w wykonaniu nauczycieli. Potem obejrzeli szkołę: warsztaty samochodowe, warsztaty budowlane, salę kelnerską. Następnie wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pracowni gastronomicznej. Uczniowie samodzielnie upiekli pyszne ciasteczka owsiane. Świetnie się bawili zarówno w pracowni elektrycznej jak na warsztatach kulinarnych. Warto korzystać z Uniwersytetu dla Gimnazjalistów. Zajęcia są bardzo atrakcyjne i pouczające. Polecamy.