Festyn Rodzinny 29.05.2016

29 maja 2016r. w piękną, słoneczną, majową niedzielę, tuż przed Dniem Dziecka, w Zespole Szkół w Samogoszczy zapanowała radosna atmosfera zabawy. Na szkolnym boisku odbył się II Festyn Rodzinny. Program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że szkoła oraz boisko wypełniły się tłumem ludzi. Przybyli, nie mogli się nudzić, o czym świadczyły dobre humory i gorący aplauz przez cały czas trwania zabawy.

Na początku na scenie pojawili się uczniowie szkoły, aby pochwalić się umiejętnościami artystycznymi. Dzieci tańczyły i śpiewały. Być może zobaczymy ich w przyszłości na wielkiej scenie.

Na gości czekało wiele różnych atrakcji. Podczas trwania festynu odbywała się losowiad. Na koniec imprezy wylosowano nagrody główne i nagrody specjalne.

Ogromnym powodzeniem wśród uczestników festynu cieszyły się  przysmaki kuchni regionalnej. Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki przygotowane przez rodziców oraz kawa i herbata. Można było posilić się kiełbaską z grilla, bigosem czy karkówką.

Niecodzienną atrakcją była trampolina, malowanie twarzy, konkurs plastyczny pt. „Bażant” pod patronatem Koła Łowieckiego „Bóbr” z Warszawy w ramach akcji „Ożywić Pola”. Oblężenie przeżyły również wozy strażackie. Strażacy z OSP w Podłężu i Podwierzbiu demonstrowali możliwości sprzętu gaśniczego. Wiele osób skorzystało także  z kiermaszu książek.

Na boisku rozegrał się  mecz „Tatusiowie kontra synowie” oraz odbyły się różnorodne konkurencje sportowe, w których uczestniczyli rodzice i dzieci. Widzowie kibicowali  również podczas meczu Młodzików Wisły Maciejowice  i Promnika Łaskarzew

Oprawą muzyczną imprezy zapewniał zespół Dens, przy którym  odbyła się zabawa taneczna.

Serdecznie dziękujemy sponsorom  oraz wszystkim rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w organizację festynu.