XXXIII Konkursie Recytatorskim dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego w Maciejowicach. 20.05.2016

Konkurs Recytatorski

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliławłaśnie te słowa, autorstwa Wisławy Szymborskiej, towarzyszyły uczniom szkół podstawowych, którzy 20 maja 2016r. uczestniczyli w XXXIII Konkursie Recytatorskim dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego w Maciejowicach.  W konkursie, organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną, wystąpili uczniowie szkół z Maciejowic, Oronnego, Antoniówki Świerżowskiej i Samogoszczy.  W młodszej grupie wiekowej,  klas I-III, naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Krupa z klasy I, Magdalena Sękulska z klasy II i Wiktoria Matysiak z klasy III. W kategorii klas IV-VI recytatorami  z Samogoszczy byli: Julia Pracz, Ula Rzepecka i Kazimierz Oszkiel. Pod opieką pani Elżbiety Bożek, Krystyny Kalbarczyk i Joanny Mikulskiej nasi reprezentanci zaczęli zmagania o godz.11.30 w maciejowickim Muzeum  im. Tadeusza Kościuszki. Zadaniem uczniów była recytacja  wybranego wiersza i  fragmentu prozy. Podczas ogłaszania wyników konkursu, przewodnicząca jury - pani Jadwiga Krześniak, podkreśliła, iż wszyscy uczestnicy już zwyciężyli, ponieważ kochają czytać, czytają i recytują. Jednak  wśród tych zwycięzców  wybrano szóstkę najlepszych i oczywiście reprezentanci naszej szkoły znaleźli się w niej. W kategorii klas I-III trzecie miejsce i nagrodę książkową otrzymał Wiktor Krupa z klasy I, natomiast w klasach starszych bezkonkurencyjny i najlepszy był Kaziemierz Oszkiel  z klasy VI, który wywalczył pierwsze miejsce i nagrodę książkową. 24 maja 2016r. obaj chłopcy reprezentować będą naszą szkołę i gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w  Garwolinie. Trzymamy kciuki za Naszych Mężczyzn, gratulując już wielkiego sukcesu i życząc nieustannego zamiłowania w czytaniu, tej jakże najpiękniejszej zabawie….