I Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej 10.05.2016

10 maja 2016 r. gościliśmy z Powiatu Garwolińskiego entuzjastów nauki języków obcych i muzyki, którzy wzięli udziału w organizowanym po raz pierwszy w naszej szkole Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej.

Konkurs miał na celu doskonalenie umiejętności językowych, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz zdolności artystycznych, rozwijanie talentów estradowych, popularyzację utworów muzycznych krajów europejskich.

Patronat honorowy nad  konkursem objął Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski oraz Wójt  Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński. Patronatem  medialnym był portal eGarwolin, portal WirtualnyGarwolin oraz portal radio podlasie24.

Uroczystość  zaszczycili swoją obecnością Starosta Powiatu Garwolińskiego Pan Marek Chciałowski, Wójt Gminy Maciejowice Pan Sylwester Dymiński, Inspektor ds. Oświaty Gminy Maciejowice Pani Elżbieta Mądra, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Maciejowicach Pan Krystian Milewski, właściciela marketu ALEX Pana Marka Grzebalskiego reprezentowała kierowniczka sklepu Pani Aneta Dziubak  oraz  Przewodniczący Rady Rodziców Zespołu Szkół w Samogoszczy i Prezes OSP w Podłężu Pan Adam Gliwka.

Umiejętności artystyczne uczniów oceniało jury w dwóch kategorii wiekowych: uczniowie klas I – VI szkół podstawowych, uczniowie klas I – III gimnazjów w składzie:

1. Pan JULIAN CZAPOROWSKI - muzyk i instruktor w Centrum Sportu i Kultury  w Garwolinie – przewodniczący JURY,
  2. Pan RADOSŁAW MITURA -  Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie
  3. Pani MAŁGORZATA ŁUCZAK - Dyrektor Szkoły Języków Obcych „Świat  Języków”  w Garwolinie
  4. Pan  JAKUB LISZKO - lektor  Szkoły Języków Obcych  „Świat  Języków” w Garwolinie
  5. Pani MAGDALENA POKORSKA - nauczyciel języków obcych  w Zespole Szkół  w Samogoszczy
  6. Pani MARIA KALBARCZYK - nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Samogoszczy

A nad oprawą muzyczną  czuwał pan Adam Jankowski z firmy APLAUZ .

W konkursie wzięło udział 48 uczestników: 23 ze szkół podstawowych  i 25 z gimnazjów.

Zaśpiewali  oni  utwory w języku angielskim, rosyjskim oraz niemieckim. Najpopularniejszym językiem był język angielski. Poziom konkursu był bardzo wysoki zarówno w kategorii szkół podstawowych  jak i gimnazjalnych.

Nagrody i upominki ufundowali:

1. Pan Sylwester Dymiński-Wójt Gminy Maciejowice
  2. Pan Marek Grzebalski-Właściciel marketu ALEX
  3. Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie
  4. OSP w Podłężu
  5. Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach
  6. Portal egarwolin
  7. Stowarzyszenie Rozwoju Miast i Gmin Powiatu Garwolińskiego
  8. Szkoła języków obcych ,,Świat Języków’’ w Garwolinie
  9. wydawnictwa: PWN oraz MACMILLAN
  10.  Piekarnia i Cukiernia Żabczyńscy z Łaskarzewa
  11.  sieć sklepów KAUFLAND

Na uczestników oczekujących na wyniki konkursu czekał również słodki poczęstunek.

W wolnym czasie uczestnicy wraz z opiekunami mogli skorzystać ze szkolnej kawiarenki.

Na koniec wszystkich obecnych poproszono o  pamiątkowe zdjęcie na scenie.

Wyniki konkursu:

Szkoła podstawowa:

Michał Zaręba - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Samogoszczy

2 miejsce:

Adrianna Anna Cybulska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Rębkowskiej

3 miejsce:

Wojciech Mańkowski - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Maciejowicach

wyróżnienia:

Julia Głowala - Zespół Szkół nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie

Natalia Kaźmierczak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zespole szkół w Głoskowie

Łucja Pyl - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Samogoszczy

Gimnazjum:

Alicja Kamola - Publiczne Gimnazjum Powiatowe w Żelechowie

Dominika Talarek - Zespół Szkół im. ks. Kardynała Wyszyńskiego w Gończycach

2 miejsce:

Małgorzata Przybysz - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Górznie

3 miejsce:

Patrycja Woźniak - Zespół Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie

wyróżnienia:

Izabela Krawczyk - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łaskarzewie

Gabriela Lesisz - Zespół Szkół w Żelechowie

Weronika Nosarzewska - Publiczne Gimnazjum im. ks.Jana Twardowskiego w Zespole Szkół w Samogoszczy

Piotr Pyzerski - Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Pilawie.

Nikola Rutkowska - Publiczne Gimnazjum im. ks. Grzegorza Piramowicza w Maciejowicach

Bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom i członkom jury za ich wielki bezinteresowny wkład w przeprowadzeniu naszej uroczystości.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w II edycji  w podobnie miłych okolicznościach.

Przejdz do galerii