Spotkanie z podróżnikiem 10.04.2018

10.04. 2018

Spotkanie z podróżnikiem

Dzięki uprzejmości Gminnej Biblioteki Publicznej w Maciejowicach gościliśmy  w naszej szkole podróżnika Roberta Gondkę, który uczniom klas I – III  opowiedział  o wyprawach na najwyższe góry  Afryki.

Robert Gondka to podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 19 afrykańskich państw  realizując  projekt „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, mającego na celu zdobycie najwyższych szczytów w każdym afrykańskim kraju.

Opowieść obrazowana była kolorowymi zdjęciami. Widzieliśmy, jak różne są góry  w Afryce, m. in. pokryte lodowcami góry Kilimandżaro i Mount Kenya oraz  zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody i charakterystyczne dla tego krajobrazu ptaki, słonie, mandryle, goryle.  Z wielkim zainteresowaniem uczniowie obserwowali egzotykę Czarnego Lądu.