Uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 27.04.2018

Uroczysta akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Wyśpiewajmy naszą radość – słowa te stały się inspiracją do przygotowania części artystycznej  podczas tegorocznej uroczystości z okazji rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy. W to zadanie zaangażowali się uczniowie klas IVA i IVB, Jakub Sitnik i Bartłomiej Szopa z II klasy gimnazjalnej. Na uroczystą akademię dnia 27.04.2018r. przybyła cała społeczność szkolna, jak również rodzice uczniów występujących na scenie. W merytorycznym wstępie do uroczystości podkreślona została waga świętowania w tak wyjątkowym roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  Historię uchwalenia, drugiej na świecie, pierwszej w Europie, konstytucji przedstawili uczniowie w występach słowno – taneczno - wokalnych w odniesieniu do nadrzędnego hasła akademii. Drugą część występu wypełniła gra aktorska chłopców z klasy II gimnazjalnej, którzy ubrani w stroje z XVIII w. wypożyczone z Muzeum Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach, wcielili się w rolę Henryka Dąbrowskiego i Józefa Wybickiego, przedstawiając historię powstania hymnu narodowego. Dzień ten był dla całej społeczności szkolnej dniem galowym, a wystawione przedstawienie wprowadziło ducha patriotyzmu, dumy i radości z naszej historii, naszych przodków. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: Joanna Mikulska (scenariusz i część artystyczna) i Magdalena Pokorska (dekoracja i scenografia).