Warsztaty 15 maja 2018 r. w klasie III gimnazjalnej pt.: „MARIHUANA. REQUIEM DLA ŻYCIA”.

Mimo wielu inicjatyw, zwiększających wiedzę i świadomość młodzieży  w zakresie konsekwencji sięgania po substancje uzależniające, wciąż istnieje konieczność i  potrzeba organizowania  warsztatów profilaktycznych.
Kolejną okazją dla młodzieży, do usystematyzowania informacji, dotyczących działania marihuany, a także sposobów manipulacji stosowanych przez jej dystrybutorów były warsztaty,  które odbyły się 15 maja 2018 r. w klasie III gimnazjalnej pt.: „MARIHUANA. REQUIEM DLA ŻYCIA”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest substancja psychoaktywna, co to jest uzależnienie i jak ono przebiega. Otrzymali także informacje na temat negatywnych skutków działania narkotyków, wpływu palenia na iloraz inteligencji, omówili mit o nieszkodliwości marihuany i reklamy narkotyków w mediach. Wszyscy bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Pracowali w grupach, tworzyli rysunki, dyskutowali, byli bardzo zaangażowani.