III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej 10.05.2018

10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego  w Samogoszczy odbył się  III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim  udział 51 uczestników  z 21 szkół powiatu garwolińskiego.  Celem konkursu było m. in. doskonalenie umiejętności językowych uczniów, rozwijanie ich talentów estradowych oraz prezentacja i popularyzacja utworów muzycznych krajów europejskich. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Mazowiecki Kurator Oświaty, P. Marek Chciałowski- Starosta Powiatu Garwolińskiego oraz P. Sylwester Dymiński- Wójt Gminy Maciejowice.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Podlasie  i Regionalny Portal Informacyjny podlasie24.pl oraz gazeta regionalna Twój Głos.

Organizatorami konkursu była P. Wioletta Krupa i P. Anna Gugałka. Organizatorów wspierała w działaniach  P. Dyrektor – Mariola Jakubczak,  z-ca Dyrektora -P. Zofia Bąk, Rada Pedagogiczna oraz pracownicy obsługi. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie:

P. Julian Czaporowski, muzyk i instruktor w Centrum Sportu i Kultury  w Garwolinie – przewodniczący JURY,
P. Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie,

P. Leszek Łuczak, dyrektor szkoły języków obcych Świat Języków,

P. Marlena Gugała, lektor szkoły języków obcych Świat Języków ,

P. Magdalena Pokorska, nauczyciel języków obcych w PSP Samogoszcz oraz

P. Maria Kalbarczyk, nauczyciel muzyki w PSP  Samogoszcz.

Gościem pierwszej części konkursu był sekretarz powiatu garwolińskiego P. Jerzy Piesio. Władze samorządowe gminy Maciejowice reprezentowały skarbnik gminy P. Jolanta Jedynak i inspektor d/s oświaty P. Elżbieta Mądra.

Wyniki III Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej

Szkoła podstawowa kl. III -VI:

I miejsce Adrianna Cybulska - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Rębkowskiej /op. Magdalena Sprzęczka/
II miejsce Julia Pracz- PSP Samogoszcz /op. Joanna Mikulska/.
III miejsce Maria Lesisz- PSP Żelechów /op. SŁawomir Lesisz/

Wyróżnienia:

Julia Szeląg- PSP Samogoszcz /op. Joanna Mikulska/,  Maria Górska- ZS-P Wola Rębkowska /op. Magdalena Sprzęczka/, Emilia Cieplińska- PSP nr 5 w Garwolinie /op. Monika Cieplińska/,  Michał Zaręba- PSP Samogoszcz /op. Joanna Mikulska/

VII klasa oraz klasy gimnazjalne:

I miejsce Kamila Figielska- ZS nr 1 w Łaskarzewie /op. Renata Bednarczyk/,
II miejsce Dominika Talarek- Zespół Szkolno- Przedszkolny Gończyce /op. Joanna van Berkel/,
III miejsce Roksana Mikulska- PSP Trąbki /op. Halina Wójcik/.

Wyróżnienia:                                                                                                                                                                                                                                                             Natalia Guba- PSP Samogoszcz /op. Joanna Mikulska/, Katarzyna Grzegrzółka- PSP Pilawa /op. Dorota Przybysz/,  Aleksandra Narojczyk- ZS nr 2 w Łaskarzewie /op. Barbara Dołęgowska/, Patrycja Szeląg- PSP Samogoszcz /op. Joanna Mikulska/, Izabela Soćko- PSP w Dąbrowie z/s w Woli Laskarzewskiej /op. Małgrzata Utnicka/.
W konkursie ufundowano też nagrody specjalne aby podkreślić, że oprócz muzykalności znaczenie ma też język obcy, w którym prezentowany jest utwór.
Nagrody specjalne za wymowę językową:
Język angielski-Weronika Redka PSP Michałówka /op. Nina Borkowska/
Język hiszpański- Amelia Adamczyk PSP Wola Władysławowska /op. Anna Filimonow, Dariusz Maćkowiak/
Język rosyjski- Karolina Makulec- ZS w Głoskowie /op. Magdalena Jasińska, Maryla Serzysko/

Nagrody i upominki ufundowali:

1. Pan Sylwester Dymiński-Wójt Gminy Maciejowice
  2. Pan Marek Grzebalski-Właściciel marketu ALEX
  3. Przedsiębiorstwo Artus -Irena Pawlonka
  4. Eko Lider
  5. Buirgen
  6. sieć sklepów Kaufland
  7. WYDAWNICTWA  Językowe:  PWN, MACMILLAN, Pearson  oraz Oxford University Press
  8. Słodki poczęstunek zapewniła Rada Pedagogiczna PSP im. ks. J. Twardowskiego w Samogoszczy oraz  Piekarnia i Cukiernia Żabczyńscy z Łaskarzewa.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwycięzcom  gratulujemy i zapraszamy za rok.