Ślubowanie klasy I 15.11.2017

„Jak Oni Ślubują”

Pod takim hasłem 15 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się wiedzą      i umiejętnościami oraz zdolnościami aktorskimi i tanecznymi. Występ oceniało eksperckie jury, w którego role wcielili się uczniowie klasy IVA.

Po zakończonej części artystycznej, przed flagą państwową i godłem,  uczniowie ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…)”. Następnie wielkim ołówkiem zostali oficjalnie pasowani na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Samogoszczy przez Dyrektora szkoły Panią Mariolę Jakubczak. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia oraz piękne upominki  od uczniów klasy drugiej i Wójta Gminy Maciejowice. Słowa uznania i życzenia skierowali do najmłodszych uczniów zaproszeni na uroczystość goście.

Po uroczystości odbył się poczęstunek przygotowany przez rodziców w pięknie udekorowanej sali lekcyjnej. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci każdego Pierwszaka.

Pierwszoklasistom życzymy radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w naszej szkole!