Wycieczka do elektrowni Kozienice i do Dęblina - lotnisko 26.10.2017

WYCIECZKA ŚWIERŻE GÓRNE, DĘBLIN I STĘŻYCA 26.10.2017r.

W dniu 26.10.2017r. czterdziestu trzech uczniów klas VII szk. podst., II i III gimnazjum wraz z opiekunkami p. Aliną Jaskulską, p. Bożeną Gazda Sączała, p. Wiolettą Krupa, panią Mariolą Jakubczak i p. Marzeną Gładysz wzięło udział w wycieczce do Świerży Górnych, Dęblina i Stężycy.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Elektrownię Kozienice w Świerżach Górnych. Spacerowali po terenie Elektrowni, obejrzeli hałdy węgla przeznaczone do produkcji prądu elektrycznego, ciągi odsiarczania spalin, ogromne kotły i spalarnie węgla kamiennego, generatory prądu elektrycznego, ciągi schładzania maszyn oraz spust wody poprodukcyjnej do Wisły. Dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy dotyczących produkcji i wykorzystania prądu elektrycznego oraz bezpieczeństwa jego użytkowania.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Uczniowie poznali historię polskiego lotnictwa i Dęblińskiej Szkoły Orląt, symbole używane na flagach i mundurach lotników. Obejrzeli symulatory lotów używane podczas szkolenia pilotów, historyczne i współczesne mundury lotników. Najbardziej atrakcyjnym punktem zwiedzania był spacer po placu na terenie muzeum, gdzie uczniowie obejrzeli z bliska różne modele samolotów, zarówno małych jak i dużych, helikopterów, samolotów transportowych, wyrzutni rakietowych, samochodów wojskowych, a także weszli do środka samolotu prezydenckiego i helikoptera transportowego.

Na zakończenie uczniowie zwiedzili teren ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Wyspa Wisła, gdzie zjedli pyszną domową pizzę.

Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu i już nie mogą się doczekać kolejnej wycieczki.