Dzień Papieski 12.10.2017

DZIEŃ PAPIESKI

W  dniu 12 października w naszej szkole obchodziliśmy XVII Dzień Papieski – dzień wspomnienia o wielkim polaku, św. Janie Pawle II, pod hasłem "Idźmy  z nadzieją naprzód".               W to hasło wpisuję się też inny święty O. Honorat Koźmiński,  beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w X  rocznicę pontyfikatu, a który szedł zawsze naprzód mimo różnych trudności, zawsze z nadzieją w lepsze jutro. Łączy tych wielkich patriotów też zawierzenie Maryi swego życia oraz wszystkiego co  robili. Obaj obrali motto życiowe jakby wspólne Tuus Totuus - cały twój Maryjo  i Totuus Tuus  - twój cały Maryjo.

Scenkę o Honoracie przygotowała S. Alicja  Skiba, pani Joanna Mikulska, pani Maria   Kalbarczyk z uczniami  z klasy: V, VII oraz II i III gimnazjum.