Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Tegoroczny rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy świętej w kościele parafialnym w Samogoszczy.  W swoim kazaniu ksiądz proboszcz Bogusław Filipiuk podkreślił, że wakacje były czasem odpoczynku, relaksu i wytchnienia po wielomiesięcznej pracy. Wyraził radość z faktu, iż wszyscy, którzy żegnali ubiegły rok szkolny, stawili się na rozpoczęcie nowego.

Druga część uroczystości miała miejsce już w sali gimnastycznej, gdzie głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Mariola Jakubczak . Serdecznie powitała zaproszonych gości,  nauczycieli i pracowników szkoły oraz  uczniów  i ich rodziców. Następnie przypomniała fakt, że rok szkolny 2017/2018 jest początkiem wprowadzania w życie nowej reformy oświatowej, która zakłada likwidację gimnazjów  na rzecz ośmioklasowej szkoły podstawowej. W związku z tym nasza szkoła przestaje być zespołem szkół, a staje się Publiczną Szkołą Podstawową z klasami gimnazjalnymi. Także  przedstawiła wychowawców klas i złożyła serdeczne  życzenia na rozpoczynający się rok szkolny. Przede wszystkim życzyła radości i satysfakcji z pracy.

Głos zabrał również Zastępca Wójta Gminy Pan Ryszard Brodziak. Przeczytał on list Wójta Gminy Maciejowice Pana Sylwestra Dymińskiego skierowany do dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, pracowników, rodziców i uczniów, w którym znalazły się informacje o wspomnianej już reformie,  jak również życzenia. Pedagogom życzył zdrowia, siły i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, uczniom twórczego rozwoju i radosnego poznawania świata, a rodziców prosił o partnerstwo dla szkoły.

Po części oficjalnej wszyscy udali się do sal lekcyjnych na pierwsze spotkania z wychowawcami.