Wycieczka przedszkolaków do Warszawy 14.06.2017

Dnia 14 czerwca 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego pod opieką p. I. Kondej, p. B. Gazda-Sączała, p. H. Glica oraz dwudziestoosobowej grupy rodziców byli na wycieczce   w Warszawie.

Pierwszym punktem wycieczki była „Manufaktura Cukierków”. Mogliśmy zobaczyć jak tworzone są małe słodkie arcydzieła metodą pochodzącą z XVII wieku. Karmelki tworzone były na oczach widowni w ciągu zaledwie 45 minut, począwszy od wylania gorącego karmelu na granitowy blat, po zabarwienie go i nadanie mu smaku. Wszystkie etapy produkcji słodyczy wykonywane były bez użycia maszyn. Krojenie każdej produkcji czyli ponad 3,5 tys. cukierków, odbywa się za pomocą precyzyjnego ręcznego cięcia. Mogliśmy dotknąć jeszcze ciepły kolorowy karmel, następnie spróbować świeżo zrobionych cukierków. Każde dziecko otrzymało paczkę cukierków i lizaka.

Następnym punktem programu był „Warszawski Ogród Zoologiczny” . Tam spacerowaliśmy ścieżkami podziwiając zwierzęta i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia. I tak dotarliśmy do placu zabaw, gdzie przez godzinę dzieci bawiły się a rodzice odpoczywali.

Z „ZOO” udaliśmy się na posiłek do restauracji Mc Donald's.D

Do Samogoszczy zgodnie z założonym planem dotarliśmy o godzinie 16:00. Wycieczka udała się. Dzieci troszkę zmęczone ale szczęśliwe powróciły do domu.