Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja 28.04.2017r.

AKADEMIA Z OKAZJI 226 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 28. 04.2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226  rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Akademię  przygotowali uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej pod kierunkiem  pani Małgorzaty Granis oraz uczniowie klasy I Gimnazjum pod kierunkiem pani Bożeny Gazdy –Sączały.

Klasa I  Szkoły Podstawowej przygotowała inscenizację.  Swoim wystąpieniem odzwierciedliła wydarzenia z roku 1791, kiedy uchwalono Konstytucje 3 Maja. Przypomniała ważne postaci historyczne, które przyczyniły się do powstania konstytucji. Byli to między innymi : Król Stanisław August  Poniatowski, Hugo Kołłątaj, Marszałek Małachowski, Ignacy Potocki.

Uczniowie klasy I Gimnazjum   przedstawili  historię wydarzeń związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Towarzyszyły temu wiersze i prezentacja multimedialna.