Gminny Festiwal piosenki Patriotycznej "Wolna Piosenka" Maciejowice 02.05.2017r.

Gminny Festiwal Piosenki Patriotycznej Wolna Piosenka

2 maja 2017r. – słoneczny, chociaż bardzo wietrzny dzień, Skwer Kościuszkowski w parku maciejowickim, powiewające flagi biało – czerwone, a ze sceny dźwięki  patriotycznych pieśni w wykonaniu  uczniów z gminnych szkół – tak właśnie świętowaliśmy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. W kategorii klas IV – VI szkołę podstawową reprezentowali soliści: z klasy IV – Piotr Paszkowski, z klasy V - Julia Szeląg, Julia Pracz i Michał Zaręba. W duecie wystąpiły dziewczęta z klasy V – Natalia Różańska i Edyta Przydnik. W starszej grupie wiekowej młodzieży gimnazjalnej wystąpiły: Natalia Paszkowska i Weronika Nosarzewska -  uczennice klasy III. Za opiekę i przygotowanie dziewcząt odpowiedzialna była pani Joanna Mikulska.

Nasza mocna reprezentacja wykonała piękne, patriotyczne pieśni, zyskując podziw ze strony publiczności i jury. Tym razem, również nie odpuściliśmy miejsc na podium i triumfowaliśmy wielokrotnie. W kategorii solistów w młodszej grupie wiekowej Julia Szeląg, w stroju adekwatnym do treści wykonywanej piosenki pt. Sanitariuszka Małgorzatka, wyśpiewała pierwsze miejsce. Tuż za nią, na drugim miejscu znalazł się Piotr Paszkowski, który również zaprezentował się w pięknym, wojskowym stroju, śpiewając piosenki: Dziś idę walczyć mamo i Niepodległa niepokorna. Dziewczęta z klasy V - Natalia Różańska i Edyta Przydnik śpiewając pieśń pt. Ojczyzno ma, zajęły trzecie miejsce. W starszej grupie wiekowej śpiewały dwie nasze uczennice i to one właśnie, pokonując koleżanki z maciejowickiego gimnazjum, zajęły odpowiednio: Natalia Paszkowska – pierwsze miejsce, Weronika Nosarzewska – drugie miejsce. Natalia wykonała piosenki: Kościuszki ślad i Dziewczyna z granatem, zaś Weronika: Biały krzyż i Tchnienie wolności. Zwycięzcy otrzymali statuetki klucza wiolinowego, dyplomy i nagrody rzeczowe. Lepszego zwieńczenia tego świątecznego dnia nie mogliśmy sobie wymarzyć. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom talentu wokalnego, życząc dalszych sukcesów.