Światowy Dzień Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu święto, które obchodziliśmy w naszej szkole na początku kwietnia. Ma ono na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu oraz budowanie wrażliwości społecznej. Z tej okazji przygotowano gazetkę informującą o podstawowych oznakach tego zaburzenia. Przeprowadzono zajęcia, które pozwoliły uczniom zrozumieć funkcjonowanie dzieci autystycznych. Zajęcia te miały na celu budowanie akceptacji dla osób z autyzmem oraz kształtowanie właściwych postaw prospołecznych. Na znak solidarności nauczyciele, uczniowie oraz pracownicy szkoły założyli niebieskie ubrania. Tym niebieskim akcentem łączymy się ze wszystkimi autystykami, staramy się zrozumieć ich codzienność, z która się muszą zmagać.